Každá z nás může být zdravá a spokojená, ke zdraví a spokojenosti existuje cesta… Cti a miluj samu sebe. Své tělo, svou duši, své posvátné ženství… Tyto stránky jsem vytvořila na základě svých zkušeností jako inspiraci pro ženy, které hledají cestu ke svému zdraví a spokojenosti. Nabízím zde rady, tipy, odborné poradenství se zaměřením na rozvoj přirozeného ženství. Cílem mého poradenství je obrácení pozornosti ženy k vlastnímu tělu, k tomu, co jako žena ve svém životě prožívám a co jako žena chci, potřebuji. Ženský princip a hledání fyzického zdraví totiž kráčí ruku v ruce. Když se spojuji se svým tělem, ženstvím, se svým vnitřním světem a vnímám všechno, co prožívám, tak se stávám jako žena zdravější a spokojenější…

12 rad Jak se stát spokojenou ženou – můžeš si o ně napsat. Pošlu Ti je na mailovou adresu, viz Kontakt.

Novoroční sebe-přijetí: inspiruj se mým článkem v Blogu Ženy ženám http://zenyzenam.cz/blog/novorocni-sebe-prijeti/ 

IMG_8922_                                                                                                    

1. Tělo ženy 

Tvoje cesta ke zdraví a spokojenosti začíná u těla. Všímej si pozorně, jak se k němu chováš, jaký k němu máš vztah, uvědom si, co všechno potřebuje…Tvoje tělo je jako koník. Když se o něho budeš s citem a láskou starat, pečovat, tak se Ti odmění : spolehlivě Tě životem ponese. Základní rady a tipy, jak pečovat o svoje tělo: Naslouchej svému tělu, tělesným signálům. Vnímej jeho potřeby a uspokoj je. – Dopřej svému tělu dostatek vody. Ta Tvoje tělo čistí, pročišťuje. Voda je nositelkou života…:) – Jez pestrou stravu bohatou na vitamíny a stopové prvky. Pochutnávej si na ovoci, zelenině, oříšcích, celozrnném pečivu. Ochutnej pohanku, jáhly, kuskus, těstovinové  a luštěninové saláty…Zastav se s jídlem a uvědom si přítomnou chvíli. Chutnej všemi smysly, ale jez s mírou…Buďpozorná k tomu, co Tvému tělu dělá dobře, dopřej mu to nejlepší…Neutíkej k  jídlu, abys“zajedla“ své pocity bolesti, smutku nebo vzteku. – Dej svému tělu dostatek pohybu. Známý a osvědčený způsob, jak zaručeně své tělo zaplavit endorfinem – hormonem štěstí. Možností máš  hodně. Já mám ráda kolo, procházky, tanec, mohendžodáro… – Dopřejsvému tělu dostatek spánku a odpočinku. Buď k sobě vnímavá a citlivá, nepřetěžuj se, netlač na tělo. Odpočinek patří k přirozenému rytmu života… – Dopřej svému tělu dostatek čerstvého vzduchu a  slunečního svitu, pobytu v přírodě. Tvoje tělo se tak přirozeně nabije… – Prováděj dechová cvičení. Dovol si dýchat „z plných plic“. Dech léčí… – Zkus masáže pro celkové uvolnění těla, uvolnění ztuhlých a bolavých částí těla. Můžeš masírovat sami sebe, partnera, své děti. Naslouchej svému tělu a své intuici. Nalaď se na tělo, které masíruješ a nech své ruce, ať  se jej láskyplně dotýkají. Masáž  nemusí být vždy celková – někdy můžeš namasírovat  jen chodidla, záda, nohy nebo obličej, ale dotek  je vždy cestou k navázání kontaktu, ke společnému sdílení… Proč naslouchat svému tělu, pečovat o něj? Protože žena spojená se svým tělem se dostává blíže k sobě, vnímá řeč svého těla, projevuje se fyzicky, vysílá do okolí svou podstatu. Přijímá cykly a rytmy svého těla, výkyvy energií a emocí. Rozvíjí tak svou úctu, lásku a sebedůvěru.Stává se vyrovnanou, spokojenou a láskyplnou, a tím kolem sebe vytváří příjemné prostředí. Když žena přijímá své ženství jako dar, tak se stává inspirací pro muže.    

2.Děloha – přirozený ženský zdroj

Pro ženu je děloha důležitý zdroj sexuální energie, který ji spojuje s Matkou Zemí. V mnohých kulturách je toto centrum ženy uctíváno a vnímáno jako zdroj ženské síly, inspirace, kreativity, aktivity a hluboké moudrosti. 🙂 Děloha je v pomyslném středu ženského těla, stejně jako Matka Země má ve svém centru jádro. Obě tato centra  jsou místem, kde se energie uchovává a koncentruje. Děloha je energetická pumpa, přes kterou můžeme načerpat klid a sílu. Můžeme ji také použít jako radar, který nám pomůže se  zorientovat v důležitých životních situacích. Je-li žena ve spojení se svojí dělohou a naslouchá ji, může přivést do svého života více síly a harmonie, protože přesně cítí své potřeby a touhy a dokáže si je naplnit. Na druhou stranu pracuje naše děloha jako emocionální houba, která nasává a shromažďuje do sebe všechny nezpracované emoce a bolestivé zážitky. Pokud jim žena nevěnuje pozornost a o dělohu nepečuje, tak tyto nezpracované zážitky způsobují gynekologické problémy a ženské nemoci.

3. Emoce ženy

K ženě patří neodmyslitelně emoce, stejně jako k řece její proud. 🙂 Emoce dělají náš život skutečným, překvapují nás, někdy zaplavují. Nejsou to ani abstrakce, ani ideje, které můžeme přestat poslouchat. Emoce nejsou ani pozitivní, ani negativní, jsou prostě projevem životní energie. Potřebují v nás plynout stejně jako krev v těle. Pokud se jejich toku bráníme, potlačujeme je, projeví se jinak. Náš život ztrácí  „šťávu“, vitalitu, objevují se tělesné symptomy, bolesti, nemoc. Máme pět základních emocí:  strach, hněv, smutek, radost a soucit. A pak další pocity, které tuto základní řadu doplňují, směsice  pocitů.Všechny nám byly dány proto, abychom si je dovolily cítit, abychom se jimi projevovaly, abychom s nimi žily. Pokud chceme ve svém životě pocítit klid, radost a lásku, tak se potřebujeme otevřít a spřátelit i se svými strachy, hněvem a smutky. Přijmout své emoce za vlastní, dovolit si je prožívat a vyjadřit je s čistotou a přímostí v daném okamžiku. Další info je na ibooku Emoce a jejich důležité místo v našem životě, o který si můžete napsat. Pošlu Ti je na mailovou adresu, viz Kontakt.  

4. Afirmace pro ženu

Opakuj si tyto věty  nahlas pro sebe a prociťuj je, aby se dostaly do Tvého těla, srdce a vědomí. 1. Jsem žena. 2. Jsem tady sama pro sebe. 3 . Důvěřuji sama sobě – svému tělu, svým pocitům, své intuici. 4. Už nemusím s nikým a s ničím bojovat. Už nemusím o nic usilovat. Už nemusím nikomu nic dokazovat. 5.  Jsem 100% zodpovědná za to, co se mi v životě děje. 6.  Jsem tvořitelkou svého života. Svůj život si tvořím sama. 7. Důvěřuji světu. Svět je přátelské místo.